fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Koncern Mars wprowadza na rynek wegańską czekoladę mleczną

Galaxy Chocolate
Popularna marka Galaxy, znana w Polsce jako Dove, będzie miała pozbawione mleka odpowiedniki mlecznych czekolad.

Mars Incorporated jest jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym, wielkim producentem słodyczy, który do swojego portfolio wprowadza wegańskie czekolady mleczne. Sama wegańska czekolada, jako taka, nie jest specjalną nowością – spora część czekolad gorzkich może spokojnie kwalifikować się jako wegańskie produkty, jednak „mleczna” czekolada dla wegan była dotychczas rzadkością.

Czytaj także: Burger King wprowadza w Europie roślinnego burgera 

Na brytyjski rynek, bo o nim mowa, ma trafić linia produktów pod marką Galaxy (w Polsce znana jako Dove), które będą smakować tak jak mleczna czekolada, ale nie będą zawierać mleka ani innych produktów odzwierzęcych. Nowe czekolady, które mają, według producenta, smakować dokładnie tak, jak prawdziwe mleczne czekolady, pojawią się w sprzedaży 18 listopada w sklepie własnym (oraz własnym e-sklepie) marki oraz w Tesco, Ocado i w Amazonie. Dostępne będą trzy warianty smakowe – pomarańczowy, karmel z solą oraz karmelizowany orzech laskowy.

- To nasz pierwszy wegański wyrób. Czuliśmy, że to już czas, by zaoferować fanom naszej marki większy wybór. Spodziewamy się, że będzie bardzo popularny w okresie Bożego Narodzenia, do dzielenia się gronie przyjaciół i rodziny, a także w „Wegestyczniu” – cytuje „The Guardian” Kerry’ego Cavanaugh, dyrektora odpowiedzialnego w Mars Inc. za czekolady.

Czekolady marki Galaxy otrzymały certyfikat od brytyjskiej organizacji Vegan Society, która wyraziła zadowolenie, że może zarejestrować produkty marki Galaxy jako przyjazne dla wegan.

Miłą i słodką dla wszystkich wegan na Wyspach wiadomość na pewno nieco zepsuła informacja o cenie nowych czekolad. Będą one kosztować 3 funty za 100 gramową tabliczkę, czyli dwa razy drożej niż standardowa mleczna czekolada tej marki.  

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA