fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Pismo Donalda Trumpa stało się czcionką. Nazywa się "Tiny Hand"

AFP
Serwis BuzzFeed stworzył czcionkę „Tiny Hand”, która wzorowana jest na odręcznym piśmie Donalda Trumpa. Zainspirowana jest ona oryginalnymi, odręcznymi notatkami prezydenta USA.

Choć ulubionym medium społecznościowym, za pośrednictwem którego Donald Trump codziennie komunikuje się ze światem jest Twitter, a sam prezydent USA deklaruje, że komunikuje się wyłącznie za pomocą swojego telefonu, asystenci prezydenta USA drukują mu związane z nim artykuły, które opatruje swoimi komentarzami. Ocenia w nich zarówno autorów, jak i zdjęcia, skreśla i zakreśla flamastrem ich analizy oraz ostro je komentuje. Serwis BuzzFeed zainspirował się nimi, prosząc jednego ze swoich grafików o odtworzenie pisma Donalda Trumpa jako czcionki. Otrzymała ona nazwę "Tiny Hand" („malutka rączka”) i można bezpłatnie pobrać ją w sieci.

Jak wyjaśnił Ben King, zastępca redaktora naczelnego BuzzFeed News, przygotowując się do tego, redakcja analizowała styl pisania Trumpa, aby jak najlepiej odwzorować jego wizualny charakter. King zaznaczył, że udało się znaleźć przykłady jego pisma odręcznego. - Notatek napisanych do przyjaciół i wrogów - powiedział i  dodał, że jego redakcja miała szczęście, że "płodne mailingi Trumpa trafiły do internetu, gdyż, dzięki temu posiadano dużo materiału źródłowego”. Buzfeed zwraca uwagę, że notatki Trumpa są bardzo charakterystyczne. Niemal zawsze pismo było pod kątem, niedbale „nabazgrane” na wydrukach artykułów z Internetu.

- Kiedy mój kolega Mark Davis, typograf z doświadczeniem, przybył do redakcji, natychmiast zaczął pracować nad digitalizacją liter. Było to zadanie herkulesowe, ale Davis je wykonał - podkreślił Saeed Jones, redaktor naczelny BuzzFeed News.

Źródło: BuzzFeed
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA