fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Nowy Jork: Trump będzie miał dla Dudy 35 minut

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą, na marginesie posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku potrwa maksymalnie 35 minut - wynika z grafiku prezydenta USA, który otrzymał korespondent RMF FM w Stanach Zjednoczonych.

"Plan przywódcy USA jest napięty. Właśnie otrzymałem jego grafik. Dziś spotka się z 6 przywódcami w hotelu InterContinental New York Barclay. A więc krótkie spotkania, szybkie rozmowy, bez konferencji" - pisze na Twitterze Paweł Żuchowski.

Do spotkania ma dojść o 14:25 czasu lokalnego (20:25 w Polsce). Przed spotkaniem z prezydentem Dudą Trump będzie rozmawiał z prezydentem Pakistanu, a tuż po spotkaniu z polskim prezydentem, spotka się z premier Nowej Zelandii. Trump ma 23 września rozmawiać także z prezydentami Singapuru, Egiptu i Korei Południowej.

Do spotkania między Trumpem i Dudą w Nowym Jorku dochodzi trzy tygodnie po tym, jak Donald Trump, w ostatniej chwili, odwołał swój udział w uroczystych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Powodem odwołania wizyty w Polsce był zbliżający się do wybrzeża USA huragan Dorian.

Trump podkreślał wówczas, że nie odwołuje, a jedynie przekłada wizytę. Jak dotąd nie ustalono jednak nowego terminu przyjazdu amerykańskiego prezydenta do Polski.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA