fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Trump przegrałby w wyborach z pięcioma demokratami

AFP
Nowy sondaż, wykonany na zamówienie telewizji Fox News, darzonej dużą sympatią przez Donalda Trupa, wskazuje, że obecny prezydent USA przegrałby w wyborach w 2020 roku z Joe Bidenem, Bernie Sandersem, a nawet trzema innymi kandydatami Partii Demokratycznej.

Najnowszy sondaż, przeprowadzony między 9 czerwca a 12 czerwca, wskazał, że liderami demokratów są były wiceprezydent Joe Biden oraz niedoszły kandydat w 2016 roku Bernie Sanders. Obaj uzyskali po 49 procent poparcia w hipotetycznym starciu wyborczym z Donaldem Trumpem. W przypadku tego pierwszego obecny prezydent może liczyć na 39 procent poparcia, w przypadku Sandersa - na wynik o 1 pkt. proc. lepszy.

Ale nie tylko ta dwójka pokonałaby Trumpa - wynika z sondażu. Pozostałymi trzema Demokratami, którzy mogli ewentualnie pogrzebać szanse na reelekcję prezydenta z Partii Republikańskiej, są senatorki Elizabeth Warren i Kamala Harris oraz Pete Buttigieg, burmistrz South Bend w Indianie.

Warren, która była pierwszą przedstawicielką Partii Demokratycznej, która publicznie wezwała do impeachmentu Trumpa, ma niewielką przewagę - pokonałaby Trumpa 43 procent do 41 procent. Jeszcze niższa jest przewaga Warrena i Buttigiega - tylko 1 pkt. proc.

Wszystkie trzy wyniki tych kandydatów mieściły się w granicach błędu statystycznego, wynoszącego w tym sondażu trzy punkty procentowe. Jednak Biden i Sanders mają przewagę znacznie większą od tego marginesu.

Wyniki sondażu Fox News nie różnią się zbytnio od badania Quinnipiac University opublikowanego w zeszłym tygodniu. Ankieta wykazała, że Trump pozostaje w tyle za sześcioma demokratycznymi rywalami.

Źródło: rp.pl/ Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA