fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump o Ocasio-Cortez: Młoda barmanka

AFP
W czasie obiadu wydanego w Waszyngtonie przez Komitet Partii Republikańskiej w Waszyngtonie nazwał kongresmenkę Demokratów, Alexandrię Ocasio-Cortez "młodą barmanką".

Trump przemawiając w czasie obiadu skrytykował tzw. Green New Deal forsowany przez Ocasio-Cortez - pakiet rozwiązań, przede wszystkim proekologicznych, które miałyby doprowadzić m.in. do całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych przez amerykański sektor energetyczny. Green New Deal został niedawno odrzucony przez Senat.

Zdaniem Trumpa propozycje składające się na Green New Deal to "najbardziej szalona rzecz". Według niego propozycje te wprawiły w osłupienie nawet Demokratów (w Senacie żaden senator nie poparł uchwały tych rozwiązań).

- Green New Deal przygotowany przez młodą barmankę, 29-letnią (Ocasio-Cortez to najmłodsza w historii kobieta wybrana do Kongresu) - powiedział Trump nawiązując do tego, czym zajmowała się Ocasio-Cortez przed zaangażowaniem się w politykę. - Młoda barmanka, wspaniała młoda kobieta - dodał.

Trump sugerował też, że obawy dotyczące zmian klimatu, których wyrazem jest Green New Deal nie zajmują większości opinii publicznej. - Jeśli pokonają mnie za pomocą Green New Deal, to znaczy że zasługiwałem na porażkę - dodał w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich.

Trump w przeszłości wielokrotnie kwestionował ustalenia dotyczące zmian klimatycznych.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA