fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Przejechał po psie dwukrotnie i opublikował film - sąd zaostrzył wyrok

Adobe Stock
W piątek Sąd Rejonowy w Myszkowicach wydał wyrok w głośnej sprawie. Rafał B. dwukrotnie przejechał zwierze i opublikował film ze zdarzenia.

Za brutalne zabicie psa mężczyzna został skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Ponadto wobec sprawcy sąd orzekł 15 lat zakazu posiadania zwierząt oraz nakazał wpłacenie nawiązki na rzecz fundacji Oleśnickie Bidy i zwrot kosztów procesu w łącznej wysokości ok. 11 tysięcy złotych. To nie wszystko. Pokrycie kosztów sądowych wyniosło ok. 22 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny - donosi Gazeta Myszkowska.

Przypomnijmy, że drastyczne nagranie pojawiło się w internecie na początku czerwca ub.r. Widać było na nim jak mężczyzna kilkakrotnie, z premedytacją przejeżdża samochodem po potrąconym psie. Ustalono, że mieszkaniec gminy Syców Rafał B. celowo potrącił a potem brutalnie przejechał żyjącego jeszcze starszego psa. Mężczyzna trafił do aresztu, ale we wrześniu Sąd Okręgowy we Wrocławiu zamienił areszt tymczasowy na kaucję i dozór policji.

W marcu br. w tej sprawie zapadł wyrok nakazowy. Rafał B. usłyszał wyrok 2 lata prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie oraz zakaz posiadania zwierząt na okres 10. lat Poza tym skazany miał zapłacić 10 tys. zł na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" oraz uregulować koszty sądowe.

Oskarżyciel posiłkowy, przedstawiciele Fundacji „Oleśnickie Bidy" nie zgodzili się na karę proponowaną przez sąd. Uznali, że wyrok jest zbyt łagodny wobec bestialskiego zachowania mężczyzny i wnieśli sprzeciw, by sprawa mogła być rozpatrywana w trybie zwykłym.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: rp.pl, gazetamyszkowska.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA