fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Suski: Mówili "służba Rosji to służba Polsce". Dziś mówią o UE

Posłowie PiS w sejmowych ławach
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Historia oceni kto walczył o polskie interesy i kto działał dla dobra Polski - mówił w Sejmie poseł PiS Marek Suski w debacie nad uchwałą Sejmu, która ma poprzeć stanowisko rządu w sprawie budżetu UE i funduszu pomocowego.

Węgry i Polska w poniedziałek opowiedziały się przeciwko unijnemu budżetowi i funduszowi odbudowy, po tym jak 25 państw UE zaakceptowało rozporządzenie wiążące kwestię wypłaty funduszy unijnych z kryterium praworządności.

Sejm 19 listopada debatował nad uchwałą popierającą stanowisko rządu w tej sprawie.

- Ta debata jest debatą o przyszłości Polski, o tym czy będziemy decydować o polskich sprawach tu, w Warszawie, w polskim parlamencie czy będą decydować brukselscy urzędnicy, których nikt nie wybiera - mówił w Sejmie Suski.

- Od lat opozycja chce likwidacji polskiej suwerenności, Tusk mówił, że Polska to nienormalność - kontynuował Suski.

- Słyszeliśmy jeszcze niedawno w Polsce ludzi, którzy mówili, że służba Rosji to służba Polsce. Dziś mamy w Polsce ludzi, którzy mówią, że służba UE jest równa służbie ojczyźnie - dodał poseł PiS.

- Dzisiaj polski parlament może dać narzędzie polskiemu przywództwu narodowemu o twardą walkę o polskie interesy - podkreślił nawiązując do projektu uchwały.

Opozycji Suski zarzucił, że ta "chce sprzedać polskie interesy proponując nam złotą klatkę".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA