fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Joanna Lichocka ukarana naganą przez Komisję Etyki

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka została ukarana przez Komisję Etyki Poselskiej za gest, który pokazała w stronę opozycji na sali obrad.

Posłanka PiS Joanna Lichocka po zejściu z mównicy 13 lutego i zajęcia miejsca w poselskich ławach wykonała gest, którego częścią było wyciągnięcie środkowego palca w kierunku posłów opozycji. Sama posłanka, zaraz po incydencie tłumaczyła, że nie wykonała wulgarnego gestu, a jedynie "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem".

Do incydentu doszło po debacie poprzedzającej ponowne podjęcie przez Sejm decyzji o przekazaniu 2 mld złotych TVP, po tym jak Senat odrzucił tę propozycję apelując, aby 2 mld złotych przeznaczyć na onkologię.

Po tym geście Lichocka w lipcu została odwołana ze stanowiska wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Za wnioskiem głosowało 13 posłów, 13 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. W czwartek przywrócono ją na to stanowisko.

W piątek w Sejmie w sprawie posłanki obradowała Komisja Etyki Poselskiej. Członkowie komisji ukarali posłankę PiS najwyższą możliwą karą, czyli naganą. Przeciw ukaraniu posłanki był jej partyjny kolega Jacek Świat.

- Pani poseł ma dwa tygodnie na to, żeby się od tej uchwały naszej odwołać do prezydium Sejmu - poinformowała przewodnicząca komisji Monika Falej cytowana przez TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA