fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Mowa nienawiści: Policja przeszukała mieszkanie radnego PiS

Dariusz Matecki
Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Policja przeszukała mieszkanie szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego. Chodzi m.in. o jego wpisy na stronie "Stop Islamisyzacji Europy" - informuje Onet.

Zawiadomienie ws. radnego zgłosił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zgłosił m.in. wpisy radnego na stronie Stop Islamizacji Europy, gdzie Matecki zamieszczał wpisy.

Zaskarżone przedstawiały kobietę w muzułmańskim stroju na tle worków ze śmieciami, z podpisem "znajdź kobietę" lub porównania osób czarnoskórych do asfaltu.

Policjanci zabezpieczyli komputer radnego i inne nośniki elektroniczne, a jak twierdzi informator Onetu - "znaleźli mocne rzeczy". Stało się to już na początku października, ale sprawa została ujawniona dopiero teraz.

Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie-Pradze, co potwierdza jej rzecznik. Postępowanie dotyczy rasizmu, ale prokuratura nie ujawnia szczegółów.

- Taką decyzję podjęła Prokuratura Krajowa, nikt nie wie dlaczego. Wygląda to tak, jakby ktoś chciał ukręcić tę sprawę. Wiadomo, że Matecki to bliski człowiek Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobry - mówi informator Onetu.

30-letni Dariusz Matecki "blisko współpracował" z Ministerstwem Sprawiedliwości, był także zaangażowany w kampanię Patryka Jakiego w wyborach do Europarlamentu.

Pisze o sobie: "Osobami, które najbardziej wpłynęły na moje postrzegania świata (poza rodzicami) są: Waldemar Łysiak, Rafał Ziemkiewicz, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Stanisław Małkowski, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, cała “Gazeta Polska” (którą czytałem już od młodych lat i nawet pomagałem zakładać pierwszy klub GP w Szczecinie), Marek Jurek, historie życia Żołnierzy Wyklętych, środowisko Radio Maryja, Rafał “Gan” Ganowicz i wiele innych osób".

Matecki zapewnia, że jest jedynie współadministratorem fanpage'ów, na których pojawiły się obraźliwe wpisy, ale to nie on je umieszczał, a na działania innych administratorów nie ma wpływu.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA