fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS Przemysław Czarnek: Kobiety zostały stworzone do rodzenia dzieci

MSWiA
Były wojewoda lubelski, a obecnie poseł PiS Przemysław Czarnek podczas konferencji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim mówił o roli kobiet - informuje Onet.pl

Przemysław Czarnek będąc wojewodą lubelskim słynął ze swojego stanowczego stanowiska wobec ideologii LGBT. W maju tego roku spełnił swoją obietnicę i przyznał wyróżnienia samorządom, które przyjęły stanowiska ws. sprzeciwu wobec tej ideologii.

Wcześniej zamieścił w internecie nagranie „Czarnek przeciwko zboczeniom, dewiacjom i wynaturzeniom". Planowany w Lublinie Marsz Równości określił jako „obrzydliwy", a rodziny tworzone przez osoby tej samej płci - „zboczeniami", „dewiacjami" i „wynaturzeniami". Twierdził, że nie powinno się dopuścić do manifestowania przez osoby LGBT w dniu rocznicy objawień fatimskich. Wyrażał tez zdziwienie, że prezydent Lublina nie sprzeciwił się organizacji Marszu.

Czarnek w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobył mandat posła. Kolejne kontrowersje wywołała jego wypowiedź na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

"Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołana" - powiedział poseł PiS cytowany przez dziennikarkę TOK FM Annę Gmiterek-Zabłocką.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA