fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Saryusz-Wolski: Pedofilia w Kościele? Problem wydumany, żeby jątrzyć

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zjawisko pedofilii dotyczy Kościoła w sensie procentowo-promilowym w mniejszym stopniu niż wszystkich innych kategorii zawodowych i społecznych, więc jest to problem wydumany, wymyślony specjalnie po to, żeby jątrzyć - mówił w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1 kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski.

Saryusz-Wolski przyznał, że zjawisko pedofilii jest "straszne i należy je zwalczać". Zauważył jednak, że zarówno "atak na Kościół", jak i sprawa ustawy 447 (ustawa uchwalona w USA w 2018 roku, dotycząca restytucji mienia pożydowskiego - red.) to tematy, które mają przykryć bezradność opozycji w sprawach UE.

Polityk orzekł, że "opozycja totalna" szuka tematów zastępczych, bo nie ma nic do powiedzenia w sprawach unijnych, a jej jedynym celem jest "zagrodzić drogę PiS".

Poseł PiS dodał ponadto, że atak na Kościół jest atakiem politycznym, bo zjawisko pedofilii Kościoła dotyczy "w sensie procentowo-promilowym w mniejszym stopniu niż wszystkich innych kategorii zawodowych i społecznych".

- To problem wydumany, wymyślony specjalnie po to, żeby jątrzyć - mówił Saryusz-Wolski.

Kandydat PiS na europosła skrytykował także szefa RE Donalda Tuska, który jego zdaniem, jako "polityk z nadania maltańsko-niemieckiego" gwałcił polskie interesy.

Czy Tusk będzie kandydował na prezydenta? Saryusz-Wolski ocenił, że jeśli Tusk uzna, że ma szanse, to w tych wyborach wystartuje. - Jeżeli oceni, że są szanse, to wróci, a jeżeli nie, to nie wróci, bo on nie lubi ryzykować – powiedział Saryusz-Wolski dodał, że – jego zdaniem – stchórzy. 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA