fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł klubu PiS: Salvini? Zobaczy dobre, polskie praktyki

Ministry of the InteriorItaliano: Ministero dell'interno [CC BY 3.0 it (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/it/deed.en)], via Wikimedia Commons
- Oficjalne stanowisko Zjednoczonej Prawicy jest takie: Oczywiście jesteśmy w UE i zawsze w niej będziemy - podkreślał w TVN24 poseł klubu PiS, polityk Porozumienia, Kamil Bortniczuk.

Bortniczuk pytany o zapowiedziane na 9 stycznia spotkanie wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim podkreślił, że "spotykać należy się ze wszystkimi".

Poseł, który nie zgodził się na określanie PiS-u mianem "eurosceptyków" zauważył jednocześnie, że uważany za zdecydowanego eurosceptyka Salvini, jak "wiele wskazuje" w przyszłości "może mieć większy wpływ na to jak Europa będzie wyglądała". - Więc może dobrze, żeby trochę naszych dobrych praktyk polskich zobaczył - dodał.

Bortniczuk podkreślił też, że PiS "deklarował wielokrotnie, iż miejsce Polski jest w UE". 

- A to że widzimy pewne rzeczy, które można w UE poprawić, to tylko wyraz troski o przyszłość tej wspólnoty - dodał.

Pytany o temat spotkania Salviniego z Kaczyńskim (zdaniem włoskiej "La Repubbliki" chodzi o sojusz partii eurosceptycznych przed wyborami do PE), Bortniczuk podkreślał, że dziś "jedyne co jest pewne to to, że dojdzie do spotkania".

- Wszystko inne jest na dzisiaj dywagacją - dodał. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA