fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Pawłowicz: TVN wspiera próby obalenia rządu

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Polacy nie będą tolerować "żadnych ataków na konstytucyjny ustrój i reguły demokracji". Nawet jeśli płyną one ze strony amerykańskiego biznesu - pisze na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Posłanka zareagowała w ten sposób na oświadczenie Departamentu Stanu USA, który ustami swojej rzeczniczki wyraził zaniepokojenie nałożeniem przez KRRiT kary na TVN za relację z wydarzeń w Sejmie w grudniu 2016 roku. Stacja ma zapłacić prawie 1,5 miliona zł kary.

Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska - mówiła rzeczniczka Heather Nauert.

Na słowa płynące z Białego Domu zareagowała Krystyna Pawłowicz.

"Ciekawe,czy „DamyRadę” TVN-owi, czy to TVN da nam radę i polskie państwo ośmieszy" -  napisała na swoim profilu na Facebooku (zachowana oryginalna pisownia - red.).

"Czy Amerykanie wiedzą,że TVN jawnie wspiera próby obalenia polskiego konstytucyjnego rządu,szczuje Polaków na siebie językiem kłamstwa,pogardy i nienawiści?" - pisze dalej posłanka i dopytuje, dlaczego Ameryka toleruje i ochrania takie metody stosowane "w Polsce,u swego ważnego europejskiego sojusznika?".

"Ameryko,nie polskie władze stosujące prawo w swym państwie strofować i naciskać w celu ich kompromitacji,a pouczyć TVN o obowiązku przestrzegania polskiego prawa" - instruuje Stany Zjednoczone Pawłowicz i zapewnia, że Polacy nie będą tolerować "żadnych ataków na konstytucyjny ustrój i reguły demokracji". Nawet jeśli płyną one ze strony amerykańskiego biznesu.

"Prezydenta Donalda Trumpa bardzo lubimy,ale Polskę jeszcze bardziej." - kończy Pawłowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA