fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Działacze "Solidarności" poparli walczącą o wolność Białoruś

AFP
Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk i wielu innych działaczy wystosowali "List do Przyjaciół Białorusinów".

"9 sierpnia 2020 wspaniały naród Białorusi po raz kolejny stanie do walki o wartości, bez których żadne społeczeństwo nie może nazywać się wolnym" - czytamy w nadesłanym do "Rzeczpospolitej" liście działaczy "Solidarności" do Białorusinów. "Z ogromnym wzruszeniem i dumą obserwujemy Waszą siłę i determinację, by te wybory były świętem demokracji i zwycięstwem wolnych obywateli Białorusi" - piszą.

Pod listem podpisali się m.in. Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Konrad Bieliński, Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk i Adam Michnik. Przypominają, że 40 lat temu  to "polski ruch Solidarności doprowadził do upadku komunizmu w Polsce". "Solidarność niech płynie od wszystkich wolnych obywateli świata a mury runą" - zwracają się do Białorusinów walczących o wolność.

Czytaj także: Do Przyjaciół Białorusinów

Hymn polskiej "Solidarności" śpiewany przez Jacka Kaczmarskiego stał się też hymnem wielotysięcznych wieców czołowej rywalki Aleksandra Łukaszenki Swiatłany Cichanouskiej. Białorusini śpiewają "Mury" w wersji rosyjskiej lub białoruskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA