fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Krzysztof Śmiszek: Lewica przycisnęła Kaczyńskiego

tv.rp.pl
Jako Lewica postawiliśmy warunki, przycisnęliśmy Kaczyńskiego i powiedzieliśmy: chcemy 75 tys. mieszkań dla młodych ludzi - podsumował głosowanie w sprawie Unijnego Funduszu Odbudowy poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

We wtorek Sejm - przy sprzeciwie Solidarnej Polski - ratyfikował unijny Fundusz Odbudowy. PiS-owi większość w tym głosowaniu zapewniły głosy opozycji: Lewicy, PSL i Polski 2050.

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek przekonuje, że jego ugrupowanie przycisnęło przed głosowaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zażądało 75 tys. mieszkań dla młodych ludzi.

- Można obsobaczać Lewicę, że siedzieliśmy przy jednym stole z PiS-em. Ale co za to zrobiła Platforma Obywatelska lub PSL ws. KPO i pieniędzy unijnych dla Polek i Polaków? Nic - mówił w rozmowie z Polsat News.

- Jeśli partia ciągle mówi, że „musimy” albo „trzeba” to kończy się na tym, że w kluczowych momentach nie ma zdania i wstrzymuje się od głosu. W polityce liczy się sprawczość, nawet kosztem ryzyka - dodał Śmiszek.

Jego zdaniem Platforma Obywatelska na złość rządzącym nie chciała pieniędzy na szpitale powiatowe czy upadające gałęzie gospodarki.

- Gdybym był dzisiaj na miejscu Rafała Trzaskowskiego czy Borys Budki, mówiłbym dokładnie to samo. Bo co innego mówić w przypadku, kiedy tak duża formacja zaspała w tak ważnej sprawie - skomentował.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA