fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Będzie nowa kandydatka?

Rynek w Rzeszowie
PAP, Darek Delmanowicz
Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, może zostać piątą osobą ubiegającą się o fotel prezydenta Rzeszowa - informuje Onet.

Grzywa miałaby wystartować w wyborach z poparciem partii Polska 2050, która nie ma nic wspólnego z partią Polska 2050 Szymona Hołowni - czytamy w Onecie.

Działaczom Polski 2050, dzięki przełożeniu wyborów prezydenckich w Rzeszowie z 9 maja na połowę czerwca, udało się zebrać brakujące podpisy pod kandydaturą byłej wójt gminy Oświęcim.

Grzywa ma zostać zgłoszona do startu w wyborach 10 maja - zapowiedział pełnomocnik Komitetu Wyborczego Polska 2050 Włodzimierz Zydorczak.

W związku z przełożeniem terminu wyborów - jak tłumaczy Zydorczak - "kandydatów na prezydenta Rzeszowa można zgłaszać do dnia 19 maja 2021 roku".

Grzywa ma zaprezentować swój program w czasie konferencji prasowej, która odbędzie się 10 maja o godzinie 12 na rynku w Rzeszowie.

Obecnie w wyborach startuje czworo kandydatów - popierana przez PiS Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, wiceminister sprawiedliwości Michał Warchoł (startuje z poparciem Solidarnej Polski), popierany przez KO, Polskę 2050 Szymona Hołowni, PSL i Nową Lewicę Konrad Fijołek oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA