fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spotkanie Biden-Putin w czerwcu? "Są już konkretne daty"

AFP
Spotkanie Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem może się odbyć w czerwcu i "są już konkretne daty" - powiedział doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow.

O czerwcowym terminie szczytu Rosja-USA Uszakow mówił w programie "Moskwa. Kreml. Putin"  w telewizji  1 Kanał.

Prezydencki doradca stwierdził, że przygotowania do szczytu jeszcze się nie zaczęły, ale padły już konkretne propozycje dat. Nie zdradził, jakie.

- Cóż, nie będę jeszcze o nich mówić, ale czerwiec, czerwiec.

Uszakow podkreślił, że "sygnał dotarł i jest analizowany", a decyzja zostanie podjęta w oparciu o wiele czynników".

W tym samym programie na temat ewentualnego spotkania wypowiedział się również szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

- Moskwa pozytywnie zareagowała na propozycję prezydenta USA Joe Bidena, aby zorganizować szczyt z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. - Propozycja została przyjęta i jest obecnie analizowana.

Z propozycją spotkania wystąpił niedawno Joe Biden. W rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem zaproponował rozmowy w "kraju trzecim", a podczas nich - omówienie sytuacji na Ukrainie oraz kwestii stosunków między obydwoma krajami.

W połowie kwietnia Kreml informował, że nałożenie przez USA dodatkowych sankcji na Rosję, spowodowane m.in. sytuacją Aleksieja Nawalnego i gromadzeniem się rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą, powoduje, że "w najbliższym czasie spotkania zorganizować nie można".

Źródło: Ria Novosti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA