fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Izraelski statek zaatakowany u wybrzeży ZEA

Zdjęcie ilustracyjne
AFP
W pobliżu Fudżajry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na izraelski statek o nazwie Hyperion Ray spadła rakieta - poinformował libański kanał informacyjny Al Mayadeen.

Według źródeł  Al Mayadeena, zaatakowany statek nosi nazwę „Hayburn” i jest własnością izraelskiej firmy PCC. Źródła dodały, że numer statku to 9690559.

Atak nastąpił dzień po tym, jak Iran obiecał pomścić eksplozję w swoim obiekcie jądrowym w Natanz, za którą wini Izrael.

Hyperion, jednostka przewożąca samochody i  pływająca pod banderą Bahamów, został zatrzymany u wybrzeży Fudżajry. Jest własnością izraelskiej firmy Ray Shipping, której inny statek został zaatakowany w lutym. Izrael utrzymuje, że był to atak ze strony Iranu.

Izraelskie media podały, że atak został prawdopodobnie przeprowadzony przy użyciu pocisku lub drona. Jednostka została lekko uszkodzona.

Atak miał miejsce zaledwie kilka dni po incydencie w Natanz i dokładnie tydzień po tym, jak na Morzu Czerwonym zaatakowany został irański statek Saviz, powiązany z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej . Do tego ataku miał się przyznać Izrael, informując o nim Stany Zjednoczone.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA