Reklama

Premier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł w Niemczech

Premier Wybrzeża Kości Słoniowej, Hamed Bakayoko, zmarł w szpitalu w Niemczech - poinformował rząd afrykańskiego kraju.

Aktualizacja: 11.03.2021 10:19 Publikacja: 11.03.2021 07:40

Premier Wybrzeża Kości Słoniowej zmarł w Niemczech

Foto: AFP

arb

Bakayoko, który poddawał się terapii onkologicznej, zmarł w środę, kilka dni po 56. urodzinach.

Premierem kraju był od lipca - stanowisko objął po nagłej śmierci swojego poprzednika, Amadou Gon Coulibaly.

Prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej, Alassane Ouattara określił zmarłego premiera jako "wielkiego męża stanu, przykład dla młodzieży i człowieka wyjątkowej lojalności".

Bakayoko w lutym trafił na badania do Francji, skąd został następnie przewieziony do Niemiec z powodu pogorszenia się jego stanu zdrowia.

Bakayoko był nie tylko premierem, ale także ministrem obrony kraju.

Reklama
Reklama

Tymczasowym szefem rządu, w związku ze śmiercią Bakayoko, został Patrick Achi. a Tene Birahima Ouattara, młodszy brat prezydenta, został tymczasowym ministrem obrony.

Polityka
Donald Trump grozi kolejnemu państwu. „Zanim będzie za późno”. Jest odpowiedź
Polityka
Rozwód braterskich monarchii. Nie będzie nowego państwa - Arabii Południowej
Polityka
Sędzia blokuje decyzję administracji Trumpa. Dotyczyła stanów rządzonych przez Demokratów
Polityka
Izrael chce zrezygnować z pomocy finansowej USA. W trosce o wizerunek
Polityka
„Dezorientujące” komunikaty Donalda Trumpa wobec Grenlandii. Petteri Orpo: To jego „strategia negocjacyjna”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama