fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” skierowany do czytania w Sejmie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
W środę skierowano do czytania na posiedzeniu w Sejmie obywatelski projekt dotyczący wypowiedzenia Konwencji stambulskiej.

Złożony w Sejmie obywatelski projekt zakłada wypowiedzenie przez prezydenta Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Pod projektem podpisało się ok. 150 tys. osób.

W środę projekt został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.

W ocenie pełnomocnika Komitetu „Tak dla rodziny, nie dla gender”, Marka Jurka, konwencja stambulska jest zakłamana. Wystarczy porównać artykuły 12 i 17 Konwencji, 12 - mówi o wykorzenianiu tradycji, tak jakby to tradycja, czy stereotypowe role, matki i ojca były zagrożeniem dla bezpieczeństwa rodziny - powiedział.

Jurek przekonywał po złożeniu projekt w Sejmie, że reprezentowany przez niego komitet jest gotowy udzielić wsparcia wszelkim zmianom w kodeksie karnym, które poprawią system walki z przemocą domową.

Konwencja stambulska to Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Została podpisana 11 maja 2011 r. w Stambule.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA