fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nieoficjalnie: "Piątka dla zwierząt" w sejmowej zamrażarce

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kontrowersyjna nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt ma trafić do sejmowej zamrażarki - nieoficjalnie informuje Interia. Posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało już odwołane.

Komisja na najbliższym posiedzeniu miała się zajmować poprawkami do nowelizacji "Piątki dla zwierząt", wprowadzonymi do projektu przez Senat.

Posiedzenie zostało jednak odwołane.

Możliwość zamrożenia projektu sugerował również senator PiS Jan Maria Jackowski, który powiedział, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż po uchwaleniu przez Senat poprawek Sejm już się w ogóle ustawą nie zajmie.

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakładał m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, co wzbudziło protesty branży futrzarskiej, mimo zawartych w niej przepisów o odszkodowaniach dla rolników, wprowadzonych po protestach hodowców.

Przeciwni ustawie byli także niektórzy posłowie PiS, mimo że patronował jej prezes partii Jarosław Kaczyński. Piętnastu posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi, zostało zawieszonych w prawach członków partii, a minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, również głosujący przeciw, stracił stanowisko.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA