fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Konfederacja trzecią siłą w Sejmie

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, trzema głównymi ugrupowaniami w Sejmie byłyby PiS, PO i Konfederacja. Prawie połowa Polaków jest zadowolona z wyników wyborów prezydenckich - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "GP"

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 37,5 proc. ankietowanych.

Druga na podium Platforma Obywatelska zyskałaby głosy 29,1 proc. respondentów, a medalową stawkę zamyka Konfederacja, na którą oddałoby głos 8,7 proc. pytanych.

Na czwartą z kolei Lewicę chce zagłosować 8 proc., a na PSL-Kukiz 15 - 5,4 proc. ankietowanych. 11,3 proc. jest niezdecydowanych.

Wśród ugrupowań, na które mogli wskazać pytani, nie uwzględniono ruchu Szymona Hołowni.

W sondażu spytano Polaków o opinie na temat wyborów prezydenckich.

Z ich wyniku, czyli ze zwycięstwa kandydata Zjednoczonej Prawicy, Andrzeja Dudy, zadowolonych jest 48,7 proc. respondentów. Niemal tyle samo, bo 47 proc. jest z tego wyniku niezadowolonych. 4,3 proc. nie ma zdania.

Największe zadowolenia wykazali mieszkańcy wsi, miast liczących do 50 tys. i 50-250 tys.mieszkańców - w każdej z tych kategorii zadowolenie deklaruje ponad 50 proc. pytanych.

Znacznie mniej zadowolenia wykazali mieszkańcy miast od 250-500 tys. mieszkańców (69 proc. jest niezadowolonych) i powyżej 500 tys. - 67 proc.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA