fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Donald Trump: Porażka w wyborach? Nie wiem, czy zaakceptuję

AFP
Prezydent Donald Trump uważa, że amerykańska administracja dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa. W USA w ostatnich dniach przybywało ponad 70 tysięcy nowych przypadków dziennie. Od początku epidemii zmarło w kraju ponad 140 tysięcy osób.

W rozmowie z Fox News prezydent Donald Trump bagatelizował duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Tłumaczył, że jest to wynik zwiększonej liczby przeprowadzanych testów.

Trump podważał również statystyki, które wskazują, że wzrósł odsetek dodatnich wyników wśród badanych osób. Zdaniem amerykańskiego prezydenta, wiele z tych przypadków dotyczy młodych osób, które szybko wyzdrowieją.

Zdaniem Trumpa, Anthony Fauci, wiodący ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, "zbytnio panikuje" ostrzegając przed zbyt szybkim złagodzeniem obostrzeń i otwarciem gospodarki. Powiedział, że Fauci mylił się w kwestii wpływu epidemii na gospodarkę. Przypomniał, że ekspert nie zalecał wcześniej wprowadzenia obowiązku noszenia masek.

Prezydent USA pytany był również o najnowsze sondaże prezydenckie, które wskazują, że w listopadzie może przegrać z Joe Bidenem. Jego zdaniem badania są "fałszywe".

Zapytany, czy zaakceptowałby wynik wyborów, gdyby wygrał kandydat Demokratów, odpowiedział: Musiałbym zobaczyć. Nie zamierzam odpowiedzieć po prostu "tak".

Powtórzył, że wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej byłyby sfałszowane, choć nie przedstawił żadnych dowodów na to twierdzenie.

Źródło: dpa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA