fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Chiny powinny mieć więcej głowic atomowych"

Unknown author / Public domain
Chiny powinny wkrótce zwiększyć liczbę posiadanych przez siebie głowic atomowych do 1000 - ocenił redaktor naczelny "Global Times", Hu Xijin.

"Global Times" to anglojęzyczny dziennik ukazujący się pod auspicjami codziennej gazety Chińskiej Partii Komunistycznej, "People's Daily". Gazeta skupia się na sprawach międzynarodowych, często przedstawiając stanowisko chińskiej dyplomacji.

"Kochamy pokój i obiecaliśmy nie użyć broni atomowej jako pierwsi, ale potrzebujemy większego arsenału nuklearnego, aby stłumić strategiczne ambicje USA" - napisał Hu we wpisie w serwisie społecznościowym Weibo.

Hu dodał, że chińskie zasoby broni powinny powiększyć się o co najmniej 100 strategicznych pocisków DF-41 - najnowocześniejszych rakiet międzykontynentalnych w arsenale Chin, których zasięg pozwala na rażenie celów na terenie USA, według ekspertów ds. obronności.

"Nie sądźcie, że głowice nuklearne są bezużyteczne w czasie pokoju. Wszyscy wykorzystujemy je po cichu, by kształtować nastawienie amerykańskich elit wobec nas" - podkreślił redaktor naczelny "Global Times".

Wpis Hu pokazał się po tym jak Biały Dom poinformował, że Donald Trump wezwał w rozmowie z Władimirem Putinem do "efektywnego systemu kontroli zbrojeń", który obejmowałby również Chiny.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA