fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa do Ziobry: Chłoptasiu, nie ze mną te numery

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Były prezydent Lech Wałęsa poinformował, że minister sprawiedliwości zamierza "zmienić wygrane wyroki sądowe na przegrane". "Odmawiam stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb" - zapowiada.

W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu Lech Wałęsa odpowiada pismo skierowane przez Zbigniewa Ziobrę.

"Informuje Pan mnie w tym piśmie, że zamierza Pan zmienić moje wygrane wyroki sądowe na moje przegrane. Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery" - pisze były prezydent.

Wałęsa dodaje, że w jego politycznym życiu "próbowano podobnych metod wielokrotnie, ostatnio kiedy przetrzymywano mnie bezprawnie przez około dwa miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego".

"Po około dwóch miesięcy makabrycznych, nieskutecznych prób złamania mnie wręczono mi dokumenty internowania i jednocześnie pierwsze próby podrobionych dokumentów o mojej rzekomej współpracy SB-ecy zawieźli i wręczyli internowanej P. Walentynowicz" - czytamy.

"Informuję Pana, że i Pan mnie nie pokona, choć metody ma Pan gorsze od Komuny. Aby było wszystko jasne P. Ziobro; moim zdaniem Pan niszczy Solidarność i jej zdobycze pod moim przewodnictwem. Pan niszczy dorobek Polskiej Wolności . Dlatego oświadczam Panu że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę !. Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia" - kontynuuje Wałęsa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA