fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Włochy: Rusza śledztwo ws. Salviniego. Chodzi o loty

AFP
Matteo Salvini, lider Ligi, do niedawna wicepremier Włoch i szef MSW, został objęty śledztwem kryminalnym przez prokuraturę w Rzymie w związku z podejrzeniami dotyczącymi niewłaściwego sposobu korzystania z samolotów rządowych - twierdzi źródło, zbliżone do śledztwa.

Podejrzenia o nadużycie władzy przez Salviniego dotyczą 35 lotów samolotem i śmigłowcem, które lider Ligi odbył, gdy był szefem MSW w poprzednim rządzie.

W sierpniu Salvini wyprowadził Ligę z rządu i doprowadził do jego upadku, licząc na przedterminowe wybory (jego partia wyraźnie prowadziła wówczas w sondażach). Jednak koalicjant Ligi, Ruch Pięciu Gwiazd, zdołał stworzyć nowy, większościowy rząd z Partią Demokratyczną.

We Włoszech ministrowie mogą korzystać z samolotów rządowych w związku z wykonywaniem swoich obowiązków - nie mogą jednak latać tymi samolotami np. na partyjne wiece, o co podejrzany jest Salvini.

- Czytałem, że jestem objęty śledztwem - oświadczył Salvini po tym jak poinformowało o tym kilka włoskich gazet. - Wszystkie moje loty samolotami rządowymi były związane z obowiązkami państwowymi. Nigdy nie latałem rządowym samolotem na wakacje, co robią inni polityce - dodał.

Liga nadal pozostaje najpopularniejsza partią polityczną we Włoszech z poparciem na poziomie ok. 30 procent.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA