fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Miller: Na czele NIK może stać człowiek z szafą pełną szkieletów

tv.rp.pl
- Widać, że (sprawa Mariana Banasia - red.) to takie neverending story i PiS w dobrze pojętym interesie, nawet nie własnym, ale kraju, powinien jak najszybciej to opowiadanie skończyć - mówił w #RZECZoPOLITYCE europoseł Leszek Miller.

Miller pytany o tę publikację stwierdził, że PiS powinien "to opowiadanie jak najszybciej skończyć".

W jaki sposób? - Nie takie rzeczy PiS robił, bo pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno próbował skrócić konstytucyjną kadencję I prezes SN - stwierdził były premier.

- Jeśli PiS ma problem z porozumieniem się z Banasiem pozostaje coś, co zmieni stan prawny. PiS już robił różne rzeczy, dla niego to nie jest jakaś wielka przeszkoda. Inaczej na czele głównej instytucji kontrolnej będzie stał człowiek, którego szafa jest wypełniona różnymi szkieletami - ostrzegł Miller.

- Dotychczasowe rządy PiS dowiodły, że jeśli ta formacja coś chce, to jest w stanie to przeprowadzić nie oglądając się ani na prawo polskie, ani prawo unijne - dodał.

Miller ocenił też, że "wygląda na to, że pan Banaś trafił na niezwykłą życzliwość w służbach (kontrolujących m.in. jego oświadczenia majątkowe - red.)". - Skąd ten parasol, który został rozpostarty nad głową Banasia? - pytał były premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA