fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bolsonaro będzie musiał przejść czwartą operację od zamachu

AFP
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podda się wkrótce operacji przepukliny - już czwartemu podobnemu zabiegowi, odkąd prawie rok temu został pchnięty nożem w czasie kampanii prezydenckiej.

W oświadczeniu biura prezydenta stwierdzono, że zabieg przepukliny pooperacyjnej jest problemem, który wynika z poprzednich operacji.

Bolsonaro opublikował tweeta ze zdjęciem, na którym stoi w otoczeniu swoich lekarzy w Sao Paulo. „Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będę się z nimi "cieszył" dziesięcioma dniami wolnego" - napisał.

Biuro prezydenta nie podało dokładnego terminu operacji, ale portal G1 twierdzi, że została ona zaplanowana na 8 września. Przeprowadzą ją lekarze z Sao Paulo w szpitalu Vila Sur.

Do ataku na Bolsonaro doszło w 2018 roku. W jego efekcie obecny prezydent Brazylii musiał prowadzić kampanię "zdalnie". Nie brał udziału w żadnych zaplanowanych debatach i zamiast tego skupił się na przemówieniach i komunikatach rozpowszechnianych w mediach społecznościowych.

Ataku dokonał 41-letni Adelio Bispo de Oliveira. Został on aresztowany a w czasie śledztwa zeznał, że działał sam. De Oliveira, który według biegłych cierpi na problemy psychiczne, został zatrzymany na czas nieokreślony w jednostce psychiatrycznej więzienia o maksymalnym rygorze.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA