fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Hiszpania: Były król przejdzie operację serca

Andrus_Ansip,_Juan_Carlos_I.jpg: Estonian Foreign Ministryderivative work: DPC [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Były król Hiszpanii Juan Carlos I, który wycofał się w czerwcu z życia publicznego, przejdzie w sobotę operację serca - poinformował pałac królewski.

Podczas rutynowych badań w czerwcu lekarze doszli do wniosku, że operacja jest konieczna. Operację wyznaczono na koniec sierpnia - poinformował rzecznik hiszpańskiego pałacu królewskiego.

- Sprawa nie wygląda na poważną - zaznaczył rzecznik dodając, że 81-latek "prowadzi normalne życie" czekając na operację.

Pałac królewski nie poinformował na jaką konkretnie przypadłość cierpi Juan Carlos I. Operacja zostanie przeprowadzona w prywatnym szpitalu na przedmieściach Madrytu.

Juan Carlos, który pomógł przejść Hiszpanii do demokracji, po zakończeniu dyktatury Francisco Franco, abdykował na rzecz syna, Filipa, w 2014 roku.

Mimo wycofania się z życia publicznego były król pojawia się publicznie na walkach byków w Madrycie i na zawodach żeglarskich w Finlandii.

W ubiegłym roku przeszedł operację kolana. Ma za sobą też liczne operacje biodra.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA