fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dwa lata więzienia dla byłego radnego PiS. Znęcał się nad żoną

AdobeStock
Dziś odbyło się ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Rafała P., byłego bydgoskiego radnego PiS, który oskarżony był o znęcanie się nad żoną.

Polityk skazany został na dwa lata bezwzględnego więzienia, zakaz zbliżania się do Karoliny Piaseckiej na odległość mniejszą niż 50 metrów na 5 lat, 75 tys. zł zadośćuczynienia i 4 tys. złotych jako pokrycie kosztów sądowych.

Prokurator domagał się dla Rafała P. jedynie kary dwóch lat ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie i obciążenia oskarżonego kosztami postępowania.

Prokuratura Krajowa poleciła jednak Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe, aby w trybie natychmiastowym przekazała akta sprawy, które dotyczyły znęcania się Rafała P. nad żoną. Kobieta po wyjściu z sali sądowej podkreśliła, że jest zadowolona z wyroku.

Rafała P. warszawska Prokuratura Rejonowa Praga-Południe oskarżała o fizyczne, psychiczne, ekonomiczne i seksualne znęcanie się nad żoną.  Takie zachowanie miało trwać 12 lat.

Jak zdecydował sąd, na sali odtworzono nieznane dotąd nagrania. Na zapisach słychać byłego działacza PiS, który krzyczy do żony międzyy innymi „nie zasługujesz na nic. Rzygam tobą. Pier... cię (...) Jeb...ta jesteś. Spier...j, kur... Zaj... cię!”. 

Rafał P. twierdzi, że nagrania są zmanipulowane i nie mają żadnej wartości. - Nie zbadał ich żaden biegły - powiedział. - Słychać na nich różne głosy, są niewyraźne. Jako amator też potrafiłbym zmontować takie nagrania - dodał. 

Rafał P. nie przyznaje się do zarzutów.

Sędzia Bartosz Lau uzasadnił wyrok mówiąc, że sąd nie ma wątpliwości co do winy Rafała P.

Źródło: polskatimes.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA