fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Włochy: Tajna umowa z Rosjanami? Dochodzenie prokuratury

AFP
Włoska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanego finansowania rządzącej Ligi przez Rosję. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego partia miała otrzymać z Moskwy nawet 65 mln dolarów.

Jak informuje portal BuzzFeed, bliski współpracownik wicepremiera Matteo Salviniego miał spotkać się w Moskwie z Rosjanami, gdzie omawiał kwestia finansowania partii.

Matteo Salvini, który pełni zarówno funkcję wicepremiera, jak i ministra spraw wewnętrznych, zaprzeczył, by jego partia otrzymała jakiekolwiek pieniądze z Moskwy.

Po raz pierwszy informował o tym w lutym włoski tygodni L'Espresso. Były rzecznik Salviniego Gianluca Savoini poleciał do Moskwy w październiku. Rozmowa miała dotyczyć tajnej umowy w sprawie zakupu ropy naftowej. 

Część pieniędzy miała być przekazana partii Salviniego. Po doniesienia L'Espresso Savoini zaprzeczył zarzutom. BuzzFeed wraca do tego tematu, ponieważ dziennikarze otrzymali nagranie audio z tego spotkania.

Savoini powiedział dziś, że partia nie otrzymała żadnych pieniędzy od Rosjan. Według nieoficjalnych informacji, włoscy śledczy wiedzieli o nagraniu, zanim poinformowały o tym media.

Włoskie prawo zabrania przyjmowania pieniędzy od zagranicznych podmiotów. Opozycja domaga się od Salviniego, by w parlamencie odniósł się do tych zarzutów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA