fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Putin: Nie chcemy przysparzać problemów prezydentowi Ukrainy

Władimir Putin
AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nie do przyjęcia jest fakt, że mieszkańcy obwodów donieckiego i ługańskiego nie mają żadnych praw, ale Moskwa nie chce stwarzać problemów nowemu prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Prezydent Władimir Putin podpisał dziś dekret ws. uproszczenia trybu pozyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych w ukraińskim Donbasie. Wnioski takie będą rozpatrywane nie dłużej niż trzy miesiące.

"Osoby stale mieszkające na terytoriach poszczególnych rejonów obwodu donieckiego i ługańskiego mają prawo zwrócić się z wnioskami o nadanie obywatelstwa Federacji Rosyjskiej w trybie uproszczonym" - przekazał Kreml.

Czytaj także:

Zełenski prezydentem Ukrainy: Zbyt duże nadzieje wyborców

Decyzję Moskwy potępił rząd w Kijowie. Zdaniem szefa ukraińskiej dyplomacji to nowy etap okupacji. Pawło Klimkin uważa, że Rosjanie w ten sposób kontynuują agresję i ingerencję w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Po złożeniu podpisu Putin powiedział, że Rosja nie chce stwarzać problemu nowemu przywódcy Ukrainy. Drugą turę niedzielnych wyborów prezydenckich wygrał Wołodymyr Zełenski.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA