fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

W Indonezji bez zmian: Prezydent prawdopodobnie wygrał

AFP
Wstępne wyniki wyborów prezydenckich w Indonezji wskazują, że prezydent tego kraju Joko "Jokowi" Widodo zagwarantował sobie drugą kadencję na stanowisku głowy państwa - informuje Reuters.

W Indonezji skończyło się już głosowanie w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i lokalnych. Uprawnionych do głosowania było 192,8 mln mieszkańców kraju, który jest trzecią największa demokracją świata. Głosy oddawano w 800 tys. lokali wyborczych, a przy wyborach pracowało aż 6 mln osób.

Wstępne wyniki wyborów podawane przez ośrodki badania opinii publicznej wskazują, że Widodo zdobył ponad połowę głosów (według CSIS - 56,7 proc.), podczas gdy jego rywal, były generał Prabowo Subianto, uzyskał o 10 pkt proc. mniej (CSIS podaje, że zagłosowało na niego 43,3 proc. głosów). Jak dotąd przeliczono około połowę głosów oddanych w wyborach.

CSIS podkreśla jednak, że nie przesądza jeszcze wyniku.

Jeśli wyniki się potwierdzą będzie to drugie wyborcze zwycięstwo Widodo, byłego biznesmena, który do polityki wszedł 14 lat temu nad Prabowo. Obaj politycy zmierzyli się w wyborach prezydenckich również w 2014 roku.

Oficjalne wyniki wyborów będą znane 22 maja, ale zwycięzca ma być znany już w środę.

Widodo w kampanii wyborczej obiecywał kontynuację reform zmierzających do walki z nierównościami społecznymi w kraju.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA