fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Protest w Waszyngtonie. Wśród zatrzymanych Emily Ratajkowski

Amy Schumer i Emily Ratajkowski
AFP
W Waszyngtonie odbył się protest przeciwko nominacji do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha. Aresztowano 302 osoby, wśród nich aktorkę Amy Schumer i modelkę Emily Ratajkowski

Brett Kavanaugh został oskarżony o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dojść w 1982 roku. 17-letni wówczas Kavanaugh  miał dopuścić się napaści seksualnej wobec 15-letniej Christine Ford. Kobieta jest obecnie wykładowczynią psychologii na uniwersytecie w Kalifornii.

Z jej relacji wynika, że Kavanaugh był pod wpływem alkoholu i próbował zedrzeć z niej ubranie. Podobnie oskarżenia pod adresem mężczyzny wystosowały także dwie inne kobiety.

Dochodzenie w sprawie Kavanaugha rozpoczęło FBI. Republikanie są jednak optymistami. Po zapoznaniu się z liczącym 1600 stron raportem stwierdzili, że mają dobre przeczucie w sprawie głosowania nad jego nominacją.

 

Przed Kapitolem i budynkiem Sądu Najwyższego odbył się protest. Kilkaset osób sprzeciwiało się nominacji Kavanaugha. Wśród uczestników demonstracji były m.in piosenkarka Alicia Keys, aktorka Amy Schumer i modelka Emily Ratajkowski.

Policja zatrzymała łącznie 302 osoby. Inny protest zorganizowano w Trump Tower w Nowym Jorku.

Ostateczne głosowanie w sprawie nominacji Kavanaugha może odbyć się jutro.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA