fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Andruszkiewicz do Dudy: Odebrać order Lewandowskiemu

PAP/EPA
Członek koła Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by odebrał Januszowi Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Janusz Lewandowski mówił wczoraj w Parlamencie Europejskim, że działania rządu Polski są sprzeczne z polską racją stanu i prowadzą do izolacji kraju. Powołał się też na list Piotra Szczęsnego, który dokonał samopodpalenia w Warszawie.

- To, co czuję dzisiaj, wyrażę słowami mojego rodaka, który dokonał desperackiego aktu samospalenia niedawno w centrum Warszawy. Jego słowa: "Wstydzę się, że znajomym z Zachodu muszę tłumaczyć, że Polska to nie to samo, co polski rząd" - mówił polityk Platformy Obywatelskiej.

Janusz Lewandowski wstrzymał się później od głosu w sprawie rezolucji PE. 

Głos w sprawie eurodeputowanego PO zabrał były poseł Kukiz'15, a obecnie członek koła Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz. Zaapelował on na Twitterze do prezydenta Andrzeja Dudy.

"Janusz Lewandowski powinien stracić Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Panie Prezydencie, proszę bronić honoru Rzeczypospolitej" - napisał Andruszkiewicz.

- Komisarz Lewandowski wykorzystuje tragedię człowieka, który dokonał samospalenia, prawdopodobnie po prostu z powodów psychicznych. Moim zdaniem nie powinniśmy wykorzystywać tragedii ludzkiej do robienia polityk - mówił w TVP Info Andruszkiewicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA