fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sławomir Neumann: Donald Trump jest zafascynowany Władimirem Putinem

Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Podczas rozmowy, która odbyła się wczoraj wieczorem, gdy odbywało liczenie głosów Amerykanów, przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann powiedział, że "Donald Trump nie ukrywa, że zafascynowany jest Władimirem Putinem oraz, że nie jest to dobre dla Polski".

 

- Jeżeli wygra Trump, możemy się spodziewać większego izolacjonizmu Stanów Zjednoczonych, a nie angażowania się na całym świecie - podkreślił w "Faktach po Faktach" szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. - Raczej możemy się spodziewać lepszych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Rosją - podkreślił.

Polityk PO podkreślił, że republikański kandydat na prezydenta nie ukrywa, że jest zafascynowany rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. - To nie jest dobre dla Polski - zaznaczył Neumann.

Neumann zaznaczył także, że w interesie Polski jest wygrana Hillary Clinton. - Amerykanie nie wybierają jednak prezydenta, kierując się polityką zagraniczną - dodał.

Neumann zapytany został także o to, czy prezydent Andrzej Duda powinien od razu zaprosić do Polski nowego prezydenta USA, bez względu na to, kto wygra wybory. Polityk zaznaczył, że Stany Zjednoczone to największy partner Polski, jeśli chodzi o NATO i nasze bezpieczeństwo. - Z każdym wybranym prezydentem musimy współpracować - powiedział i podkreślił, że "należy szukać dobrych relacji z Amerykanami". 

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA