fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Posłowie PiS, PO i PSL donieśli na Tyszkę, bo „jest przedstawicielem obywateli”

Stanisław Tyszka
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Wicemarszałek Stanisław Tyszka opublikował pismo skierowane do marszałka Sejmu, w którym posłowie PiS, PO i PSL żalą się, że członek z Kukiz’15 kwestionuje pomoc socjalną dla aktualnych posłów i tych z okresu PRL.

Pismo, które wpłynęło do marszałka Sejmu, jest opatrzone datą 16 marca. „Tak wyglądał donos posłów H. Krzywonos (PO), B. Bartuś (PiS) i M. Sawickiego (PSL) na mnie za próbę ograniczenia przywilejów posłów (w tym "posłów" z PRL!)” – napisał na Facebooku Tyszka. „Aż się nie chce wierzyć, prawda? Tak wyglądają kulisy partiokracji” – dodał. 

Cytujemy fragmenty dokumentu, w którym wspomniani posłowie żalą się na przedstawiciela Kukiz’15 i oczekują jego usunięcia z Zespołu Poselskiego Do Spraw Pomocy Socjalnej, któremu przewodzi. Argumentują, że mimo politycznych różnic praca w tym zespole była zawsze zgodna:

„Będąc członkami Zespołu Poselskiego Do Spraw Pomocy Socjalnej, gdzie reprezentujemy dwa największe klubu parlamentarne, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie zmiany wicemarszałka, który przewodniczy zespołowi” – brzmi pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podpisane przez troje posłów: Henrykę Krzywonos z PO, Marka Sawickiego z PSL i Barbarę Bartuś z PiS.

Wymienieni piszą dalej:

„Od początku przewodniczenia temu Zespołowi przez wicemarszałka Stanisława Tyszkę jest jednak ciągły problem z wykonywaniem powierzonych zadań. Pan Marszałek Tyszka podkreśla, że jest przedstawicielem wyborców, a nie kogoś innego i ogólnie kwestionuje zasadność udzielania jakiejkolwiek pomocy socjalnej posłom. M.in. mimo czterokrotnych spotkań i opinii BAS nie zgodził się rozpatrzeć wniosków posłów z okresu PRL. Zakwestionował też zasadność indywidualnego rozpatrywania innych wniosków o zapomogi. Problem też istniał z przyznaniem pożyczek dla posłów na cele mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę konieczność usprawnienia prac Zespołu oraz unikanie niepotrzebnych konfliktów prosimy więc o zmianę Postanowienia  nr 40 Marszałka Sejmu RP i upoważnienie innego Wicemarszałka do przewodniczenia” – kończy się pismo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA