fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czemu Izrael nie przejmuje części Autonomii Palestyńskiej?

MENAHEM KAHANA / AFP
Pandemia mogła być znakomitą okazją do sprawnego przejęcia części Zachodniego Brzegu przez Izrael. Wiele jednak wskazuje na to, że to ona stała się jedną z ważniejszych przeszkód w dokonaniu tego, co część izraelskich polityków planuje już od roku 1967.

Przejęcie pewnej, wciąż jeszcze nie wiadomo jakiej, części Zachodniego Brzegu Jordanu jest już w zasadzie przygotowane. Wojsko jest gotowe do pełnego objęcia kontrolą tych ziem, a często już tam stacjonuje, za to partie, które jeszcze w niedawnych wyborach walczyły ze sobą na noże, teraz już podpisały porozumienie koalicyjne, którego częścią jest właśnie aneksja. I choć świat zareagował na informacje o niej nerwowo i wysłał liczne ostrzeżenia, a liderzy Autonomii Palestyńskiej już teraz ostrzegają, że taka decyzja może oznaczać nową intifadę, to – przynajmniej w sferze deklaracji – nie może to przeszkodzić przejęciu „należących się" Izraelowi ziem.

A jednak, wbrew zapowiedziom, do aneksji nie dochodzi. Wszystko jest gotowe, wiadomo nawet, jaki byłby status zamieszkujących te ziemie Palestyńczyków, a choć mijają kolejne wyznaczane daty, to nic konkretnego się nie dzieje. Dlaczego? Co powstrzymuje władze przed realizacją marzeń wielu iz...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA