fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Sondaż: Kto nowym szefem PO? 51 proc. ankietowanych nie ma zdania

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Aż 51 proc. uczestników sondażu SW Research dla rp.pl pytanych o to, "który z kandydatów przewodniczącego Platformy byłby najlepszym liderem tej formacji" odpowiada: Nie mam zdania.

25 stycznia odbędzie się I tura wyborów przewodniczącego PO. Jeśli żaden z uczestników wyborów nie zdobędzie w niej bezwzględnej większości głosów 8 lutego odbędzie się II tura wyborów.

Nowy przewodniczący Platformy zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Schetynę - przewodniczącego PO od 2016 roku. Schetyna nie ubiega się o reelekcję.

Pod wodzą ustępującego przewodniczącego Platforma przegrała wybory samorządowe, wybory do PE i wybory parlamentarne.

O stanowisko przewodniczącego Platformy ubiegają się obecnie Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. W naszym badaniu pytaliśmy jeszcze o Joannę Muchę, która wycofała się ze startu w wyborach dwa dni temu popierając Borysa Budkę.

To właśnie Budka uzyskał w sondażu SW Research dla rp.pl najwięcej wskazań jako potencjalnie najlepszy lider Platformy Obywatelskiej: na Budkę wskazało 18,8 proc. respondentów.

10,6 proc. ankietowanych uznało, że najlepszą liderką dla PO byłaby Joanna Mucha.

Według 8,1 proc. ankietowanych przewodniczącym PO powinien zostać Tomasz Siemoniak (wskazany przez ustępującego przewodniczącego jako jego najlepszy następca).

7,9 proc. wskazało na Bogdana Zdrojewskiego.

Zdaniem 3,6 proc. najlepszym przywódcą PO byłby Bartłomiej Sienkiewicz.

- Borys Budka częściej wskazywany był przez mężczyzn (23%), osoby powyżej 50 lat (23%) oraz badanych o wykształceniu zasadniczym zawodowym (21%). Częściej wskazywały tak też osoby o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (25%) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (24%) - komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA