fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Grzegorz Schetyna: Jestem patriotą PO

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
To jest partia poważna, duża i jestem przekonany, że zawsze będzie planować swoją przyszłość. To nie jest partia przypadku czy partia chaosu - mówił o Platformie Obywatelskiej jej obecny szef Grzegorz Schetyna. Jutro wybory przewodniczącego.

Schetyna, który w jutrzejszych wyborach startować nie będzie, zapewnił, że zamierza wspierać nowego przewodniczącego, ale nie ma zamiaru sterować partią "z tylnego siedzenia".

Aktualny lider Platformy stwierdził, że przed PO stoją nowe wyzwania, zarówno przed samą partią, jak i przed Koalicja Obywatelską, którą współtworzy. Schetyna zamierza pomagać w dążeniu do zwycięstwa wyborczego, chce też zaangażować się w kampanię prezydencką.

Polityk jest przekonany, że od Platformy - która, jak zapewnił, "nie jest partią przypadku ani chaosu" - dużo zależy na polskiej scenie politycznej i PO odegra na niej "wielka rolę".

- Jestem patriotą PO, to jest projekt mojego życia, bo ją współtworzyłem 19 lat temu, i po prostu tego nie zostawię - mówił Schetyna.

Ustępujący przewodniczący PO ocenił także wczorajszą uchwałę SN, w której trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły, że osoby rekomendowane przez nową Krajową Radę Sądownictwa nie są sędziami w rozumieniu polskiej konstytucji i prawa unijnego. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił, że uchwała została podjęta z "rażącym naruszeniem prawa", a premier Morawiecki skierował do TK wniosek o zbadanie przepisów, na mocy których uchwała SN została podjęta.

Grzegorz Schetyna jest zdania, że w polskim sądownictwie zapanuje teraz "totalny chaos" i kompromitacja, jako kolejne efekty konfliktu na linii rząd-środowisko sędziowskie.

Polityk spodziewa się, że kraje unijne, ale i USA, obejmą "twardy kurs" przeciwko takiej polityce obozu rządzącego w Polsce.

-  Uważam, że muszą się liczyć ci, którzy podejmują takie decyzje w Polsce – myślę tutaj o ministrze sprawiedliwości i rządzie – że to będzie miało skutki także finansowe w UE. Bo demolowanie systemu prawnego i trójpodziału władzy w tak ordynarny sposób będzie miało swoje konsekwencje i Europa tego na pewno nie zostawi, bo to uderza w fundament rozumienia wspólnoty europejskiej - stwierdził Schetyna.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA