fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Polityk PO o sondażach: Ludzie boją się mówić prawdę

tv.rp.pl
"Spotkanie z samorządowcami. Pytają o sondaże. Mówię, że ludzie boją się" - pisze na Twitterze poseł PO, Stanisław Gawłowski.

"Burmistrz jednego z miasteczek opowiada: dzwonił ankieter, pytał o wykształcenie, wiek, miejsce zamieszkania, później na kogo będzie głosować. Mówi - przestraszyłam się. Powiedziałam, że na PiS choć głosuję na PO" - opisuje na Twitterze Gawłowski.


Z ostatniego sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że PiS wygrałoby wybory uzyskując 38 proc. głosów. Sondaż przeprowadzono 9-10 sierpnia.

Od wygrania wyborów w 2015 roku PiS niemal we wszystkich sondażach utrzymuje kilku-kilkunastoprocentową przewagę nad partiami opozycji.

Gawłowski 15 kwietnia 2018 roku decyzją Sądu Rejonowego Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a następnie osadzony w areszcie w Szczecinie, z którego wyszedł w połowie lipca po wpłaceniu 500 tys. złotych poręczenia majątkowego.

Gawłowski ma zarzuty związane m.in. z tzw. aferą melioracyjną dotyczącą nieprawidłowości przy inwestycjach prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Polityk przekonuje, że jest niewinny a cała sprawa ma charakter polityczny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA