fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Dudziński: Sprawę Romana Giertycha komentujmy merytorycznie, nie politycznie

Roman Giertych
Roman Giertych
Fotorzepa/Robert Gardziński
Jestem audytorem śledczym z wieloletnią praktyką m.in. w międzynarodowych firmach audytorskich z tzw. Wielkiej Czwórki oraz certyfikowanym amerykańskim biegłym ds. wykrywania i przeciwdziałania nadużyciom gospodarczym. Pracowałem dla ONZ w Kosowie, wykonałem setki audytów dochodzeniowych w Polsce i zagranicą.

W związku z powyższym z wielkim zdumieniem przeczytałem artykuł autorstwa profesora prawa z Uniwersytetu Warszawskiego Michała Romanowskiego w Rzeczpospolitej z dnia 19.10.2020 r. pt.: „Stosowanie prawa może być bezprawne – kilka refleksji po zatrzymaniu mec. Romana Giertycha".

Przypomnijmy, że ww. sprawie, według ustaleń prokuratury, zarząd Polnordu miał m.in. dokonać zakupu gruntu inwestycyjnego po drastycznie zawyżonej cenie od podstawionej spółki (tzw. słupa), która 8 dni wcześniej nabyła go od faktycznego sprzedawcy. Podstawiona spółka miała zakupić ten grunt za 7,5 miliona zł a sprzedać do Polnordu za aż 27 milionów zł. W związku z tym nienależna marża tej spółki a strata Polnordu wyniosła prawie 20 milionów zł. Co więcej według prokuratury zarząd Polnordu miał wiedzieć, że można zakupić działkę bezpośrednio od sprzedawcy po dużo niższej cenie. Inne zarzuty prokuratury dotyczą zakupu przez Polnord rzekomo bezwartościowych roszczeń od spółki powiązanej tj. Prokom Inve...

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA