fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica

Rydliński: Ataki na Grodzkiego wzmacniają go

tv.rp.pl
- PiS jest przyzwyczajone że ma większość wszędzie. Fakt, że nie mają kontroli w Senacie musi być dla nich irytujący - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką politolog dr Bartosz Rydliński.

Dr Rydliński zwrócił uwagę, że Senat nie może zablokować procesu legislacyjnego, ale może go spowolnić.

Mimo to - zdaniem politologa "sam fakt, że PiS nie ma tam kontroli" musi być dla tej partii irytujące.

- Stąd te ataki na (marszałka Tomasza Grodzkiego), które jednak moim zdaniem wzmacniają go - podkreślił politolog.

- Grodzki póki co odpowiada w sposób wyważony, spokojny, a cała sprawa wygląda na grubymi nićmi szytą - ocenił dr Rydliński zwracając uwagę, że oskarżenia o korupcję sprzed kilkunastu lat zaczęły się pojawiać dopiero w momencie, gdy Grodzki został marszałkiem Senatu.

Dr Rydliński mówił też, że odwołanie Magdaleny Biejat ze stanowiska przewodniczącej komisji rodziny wskazuje na to, że PiS obawia się Lewicy. - Tzw. kontrexpose (Adriana) Zandberga wygłoszone w Sejmie pokazuje, że nie jest tak łatwo PiS-owi jak było w poprzedniej kadencji - ocenił.

Na uwagę, że sondaże nie pokazują na razie wzrostu poparcia dla Lewicy, Rydliński odparł, że zbyt mało czasu minęło od wyborów, aby mogło dojść do znacznych przepływów elektoratów. - Jeśli Lewica jest nastawiona na długi marsz to będzie dla PiS problemem - podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA