Reklama
Rozwiń
Reklama

Mundurowi dostaną podwyżki

O około 200 zł od nowego roku wzrosną pensje funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz BOR.

Aktualizacja: 17.12.2015 19:12 Publikacja: 17.12.2015 18:15

Mundurowi dostaną podwyżki

Foto: Fotorzepa/Michał Walczak

Z 2,87 do 3,00 zwiększy się wielokrotność kwoty bazowej (tzw. mnożnik) w policji. Takie zmiany zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów.

– Domagaliśmy się zmiany do poziomu 3,09. Cieszymy się ze wzrostu, ale powinien być wyższy. Tak obiecywał poprzedni rząd – mówi Tomasz Krzemiński z NSZZ Policjantów. I dodaje, że wynagrodzenia policjantów były zamrożone od 2009 r. z jednym wyjątkiem – w 2012 r. wzrosły o 300 zł.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL z NYT — Pierwszy wybór w nowym roku

Roczna subskrypcja RP.PL z dostępem do The New York Times!

Kliknij i sprawdź warunki!

Korzyści:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Koniec z masowym oblewaniem kursantów? Pomóc ma nowy system
Edukacja i wychowanie
Oto najlepsze licea i technika w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2026
Opinie Prawne
Szymaniak: A ile dywizji ma prokuratura, czyli o powodach obrony Ewy Wrzosek
Samorząd
To już pewne. Będzie więcej czasu na przygotowanie planów ogólnych
Sądy i trybunały
Resort sprawiedliwości szykuje reformę dyscyplinarek sędziowskich. Co się zmieni?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama