fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Kolejny wysyp mieszkań

Archicom - Browary Wrocławskie
materiały prasowe
Końca boomu na rynku pierwotnym nie widać. Deweloperzy budują na potęgę.

Jakie inwestycje wprowadzają na rynek deweloperzy? Jakie mieszkania w nich oferują? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Właśnie wprowadziliśmy do oferty Browary Wrocławskie. Na terenie XIX-wiecznego zakładu przemysłowego stworzymy multifunkcyjny kompleks, w którym znajdą się mieszkania, biura, obiekty rekreacyjne. Oferujemy mieszkania i klimatyczne lofty. W pierwszym etapie do sprzedaży trafiają lokale w budynkach Formierni i Nowej Beczkowni, które nawiązują do zabudowy historycznej. Rozwijamy również ofertę osiedli społecznych we Wrocławiu. Do sprzedaży trafił niedawno kolejny etap Słonecznych Stabłowic, inwestycji nad Bystrzycą, gdzie jest m.in. osiedlowy klub fitness i miejsca do grillowania. Wkrótce uruchomimy również sprzedaż na osiedlu Cztery Pory Roku.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

W tym roku sukcesywnie wprowadzamy do sprzedaży 11 inwestycji na największych rynkach w Polsce. Strategicznie najważniejsze są dla nas Warszawa i Trójmiasto, ale inwestycje realizujemy także w Olsztynie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie. Nasza oferta jest dostosowana do podaży, projektujemy głównie mieszkania kompaktowe o funkcjonalnych układach.

Można u nas wybrać np. jednopokojowe studio z 30-metrowym tarasem lub z antresolą, na której może powstać dodatkowy pokój. Wybieramy lokalizacje położone maksimum kilkanaście minut od centrów miast. Często mają one także walory przyrodnicze, jak widok na jezioro (Fotoplastykon w Gdańsku), panorama na Zatokę Gdańską (Studio Morena), czy sąsiedztwo parku (Brama Sopocka). Do mieszkań na parterze często przynależą ogródki. W wielu naszych inwestycjach oferujemy widne kuchnie, budynki są wyposażane w cichobieżne windy, wideodomofony trzyszybowe okna.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła nowa inwestycja Piasta Park II, zlokalizowana u zbiegu ul. Piasta Kołodzieja i Ognistych Wici na krakowskich Mistrzejowicach. W ofercie jest 280 mieszkań.Do końca roku planujemy wprowadzić na rynek jeszcze trzy nowe inwestycje.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Jak dotąd do sprzedaży wprowadziliśmy prawie 1,4 tys. mieszkań w ośmiu projektach. W czwartym kwartale tego roku planujemy wejść na rynek z kolejnymi projektami, które powiększą naszą ofertę o 871 lokali (Osiedle na Woli w Warszawie, Świętokrzyska Park w Gdańsku, Centralna Park w Krakowie). Ponadto 251 mieszkań weszło do sprzedaży w nowej, wrocławskiej inwestycji przy ulicy Kamiennej.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

W ostatnich miesiącach kupiliśmy wiele gruntów, na które przeznaczyliśmy ponad 130 mln zł. Przygotowujemy nowe inwestycje, szykujemy się do rozpoczęcia kilku budów w kolejnych lokalizacjach, także poza Warszawą.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Czekamy na pozwolenie na budowę mieszkań przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli. Powstanie tam 251 mieszkań, z których najmniejsze będą miały 31 mkw., a największe 93 mkw. Na parterze budynku znajdą się również lokale usługowe.

Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu oraz dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Na początku października wprowadziliśmy do sprzedaży inwestycję Wrzosowa Aleja, położoną na warszawskiej Białołęce przy ulicy Lewandów. Osiedle składa się z trzech dwupiętrowych budynków. W pierwszym etapie jest 81 mieszkań. Ceny zaczynają się od ponad 186 tys. zł za kawalerkę i przeszło 217 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe. Przygotowujemy się również do wprowadzenia do oferty ostatniego etapu osiedla Bliska Wola. Sprzedaż mieszkań powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:

Wprowadziliśmy do sprzedaży kolejne mieszkania na osiedlu Lokum Victoria przy ul. Tęczowej na Starym Mieście we Wrocławiu. Do oferty trafiło 87 lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od 33 do 88 mkw. Dotychczas na osiedlu Lokum Victoria oddane zostały dwa etapy. Kolejne 215 mieszkań czeka na pozwolenie na użytkowanie. W budowie są następne budynki. Na osiedlu są dziedzińce z fontannami, placami zabaw i strefą z przyrządami do ćwiczeń.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Przygotowujemy się do wprowadzenia na warszawski rynek kilku inwestycji. Poszukujemy nowych gruntów. Już niebawem rozpoczniemy sprzedaż mieszkań na warszawskiej Ochocie przy ulicy Mszczonowskiej 9. Kolejne inwestycje powstaną m.in. na Woli, Bielanach i Pradze-Północ.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA