fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Pierwszy przypadek koronawirusa wykryty w Singapurze

AFP
Wirus z Wuhan został potwierdzony u chińskiego obywatela, który przybył do Singapuru. Zarażona jest też prawdopodobnie jeszcze jedna osoba.

66-letni mężczyzna, mieszkaniec Wuhan, przybył do Singapuru z dziewięcioma kolegami w poniedziałek 20 stycznia. Obecność koronawirusa została u niego potwierdzona, tymczasem także 53-letnia kobieta, również obywatelka Chin, ale nie podróżująca z wymienioną grupą, uzyskała pozytywny wynik wstępnych testów. Jej przypadek czeka jednak jeszcze na potwierdzenie.

37-letni syn mężczyzny został objęty kwarantanną, podobnie jak reszta grupy. Monitorowanie ich potrwa dwa tygodnie.

Ministerstwo Zdrowia Singapuru twierdzi, że nie ma dowodów na to, by koronawirus rozprzestrzenił się na terenie kraju. Jednak łącznie było nawet 28 pacjentów w wieku o 1 do 78 lat podejrzewanych o zarażenie, przy czym 7 zostało już przebadanych negatywnie. 

Władze spodziewają się jednak zwiększenia liczby wykrytych infekcji. - Nie ma potrzeby panikować ani podejmować żadnych specjalnych działań - zapewniło Ministerstwo Zdrowia.

Dowiedz się więcej: Chiny: 2 kolejne miasta zablokowane z obawy przed wirusem

Koronawirus, obecnie znany także jako wirus 2019-nCoV, może przenosić się między ludźmi. Z jego powodu zmarło już co najmniej 17 osób, a ponad 600 jest zainfekowanych. Pojedyncze przypadki pojawiły się także w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i w USA.

Źródło: rp.pl/ straitstimes.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA