fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Brudziński interweniuje ws. "nieśmiesznego żartu" w TVP

European Union 2019 - Source : EP/ Christian CREUTZ
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker i europoseł Joachim Brudziński wystąpili z interwencją poselską do prezesa TVP Jacka Kurskiego ws. "nieśmiesznego żartu" w TVP, w programie "W tyle wizji".

Chodzi o odcinek z 26 listopada 2019 roku - a konkretnie jego fragment poświęcony Pogoni Szczecin.

Jak czytamy w piśmie skierowanym do Jacka Kurskiego prowadzący program Stanisław Janecki i Krzysztof Feusette zastanawiali się czy Pogoń Szczecin nie powinna zmienić nazwy na "Pogoń-homo", albo "Tęcza Szczecin".

"Kontekst przywołanego fragmentu audycji jednoznacznie przesądza, że celem prowadzących było wywołanie u widza skojarzenia nazwy klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT" - czytamy w piśmie.

"Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart" - piszą Szefernaker i Brudziński, którzy podkreślają, że Pogoń jest "szczególnie ważną dla mieszkańców (Szczecina) wartością".

W dalszej części pisma Brudziński i Szefernaker podkreślają, że Pogoń jest "jednym z najbardziej znanych symboli Szczecina", a jej barwy i nazwa nawiązują do przedwojennej Pogoni Lwów.

"Mamy nadzieję, że nieudany żart prowadzących audycję był spowodowany ich chwilową niedyspozycją" - piszą Szefernaker i Brudziński, którzy domagają się od prowadzących publicznych przeprosin.

Pogoń Szczecin jest obecnie liderem Ekstraklasy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA