fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP Info zapytało o adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Sondę usunięto

Fotorzepa, Marta Bogacz
Przed programem "Strefa Starcia" w TVP Info zapytano na Twitterze, co Polacy sądzą o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Sondę usunięto, ponieważ było podejrzenie "kupowania głosów".

Program "Strefa Starcia" emitowany jest na antenie TVP Info w każdą niedzielę wieczorem. Producenci pytają wcześniej widzów na Twitterze o zdanie w kwestii, której będzie dotyczył program.

Dziś wieczorem tematem ma być możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Temat wywołała wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja.

- Jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci - mówił Rabiej.

Przeciw takiemu rozwiązaniu stanowczo sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. Mówił o tym wczoraj podczas konwencji partii w Katowicach Jarosław Kaczyński.

W sondzie zapytano: Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne? W ankiecie wzięło udział ponad 30 tys. osób. 53 proc. respondentów odpowiedziało "tak", 47 proc. "nie".

Sonda została usunięta, a producenci swoją decyzję wyjaśnili w kolejnym wpisie: "W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odwzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA