fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Fundacja Sakiewicza nie dostanie 6 milionów złotych

Tomasz Sakiewicz
Fotorzepa, Piotr Guzik
Fundacja redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza wycofała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dofinansowanie portalu o Puszczy Białowieskiej.

Fundacja Niezależne Media zgłosiła się do konkursu o przyznanie dofinansowania z funduszy unijnych, który organizuje NFOŚiGW. Ministerstwo Środowiska przyznało 6 milionów złotych na stworzenie organizacji ekologicznej.

We wniosku fundacja powoływała się na trzech ekspertów. Wśród nich była córka ówczesnego ministra środowiska Katarzyna Szyszko-Podgórska, przyjaciel ministra, duszpasterz leśników ks. Tomasz Duszkiewicz i pracujący w Szwecji leśnik Mateusz Liziniewicz.

Prawie 1 mln 400 tys. złotych miało zostać przeznaczone na reklamę serwisu puszcza.tv. Promocja ma pojawić się na portalu niezalezna.pl, którego współwłaścicielem jest Tomasz Sakiewicz. Czytaj więcej

W październiku dotacja została wstrzymana przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Przeprowadzona kontrola dotyczyła m.in. sposobu organizacji konkursu „Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna”. Czytaj więcej

Jak informuje portal OKO.press, Fundacja Niezależne Media 20 grudnia 2017 złożyła do NFOŚiGW wniosek o rozwiązanie umowy dotyczącej projektu puszcza.tv. 

Powodem rozwiązania umowy było „wstrzymanie płatności i brak możliwości realizacji projektu”.

Źródło: oko.press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA