fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Cyfrowy Polsat przejmuje Netię i stacje Eska TV

materiały
Zakupy za w sumie około 1,4 mld zł – tak Zygmunt Solorz świętuje ćwierćwiecze istnienia swojej telekomunikacyjno-medialnej grupy.

Do 66 proc. akcji Netii i kanały telewizyjne stworzone przez grupę Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe przejmie Cyfrowy Polsat, grupa, którą Zygmunt Solorz zaczął budować 25 lat temu.

– Nie jest to nasze ostatnie słowo, mamy jeszcze wiele pomysłów. Szczegółowe cele i założenia na najbliższe lata przedstawimy po uzyskaniu pakietu większościowego w spółce Netia, co mamy nadzieję będzie możliwe już na początku 2018 roku – zapowiada Tobias Solorz, syn miliardera, a obecnie prezes Cyfrowego Polsatu.

To było im pisane

Ile w sumie kosztować będą ogłoszone zakupy? Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, odsyła do giełdowych komunikatów.

Na ich podstawie można szacować wartość transakcji na w sumie około 1,4 mld zł: około 1,3 mld zł grupa Solorza wydać może na zakup walorów Netii, a 103 mln zł – na aktywa telewizyjne.

Tym samym realizuje się scenariusz, o którym pisaliśmy, gdy w akcjonariacie Netii w 2014 r. pojawiły się Mennica Polska i...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA